KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12177113
nr 1217 7113
Bertil Carlberg
(1916-2003), Sverige
Pastell, Par, signerad. 40x45 cm
Bertil Carlberg, svensk skulptör, tecknare och grafiker född 1916 i Ystad, död 2003 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 november 2018
kl 19:52:58
13/11 00:36:02
100 kr
19/11 09:36:53
Bertil Carlberg
Läs mer om Bertil Carlberg